logotype

16 stycznia 2016r., w Folwarku Księżnej Anny odbył się kolejny BAL DOBROCZYNNY, którego inicjatorem od wielu już lat jest Akcja Katolicka o/ Siemiatycze. Głównym celem imprezy było pragnienie udzielenia pomocy Warsztatom Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach prowadzonych przez Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus, jak również wsparcie dzieła misyjnego prowadzonego wśród dzieci w Kamerunie przez zaprzyjaźnioną z nami siostrę Immakulatę. Wspaniałymi owocami balu są nie tylko dobra materialne, lecz także i duchowe. Umiejętność dzielenia się i okazywania chrześcijańskiej miłości jest bowiem darem bezcennym.

Bal poprowadził aktor ADAM ZIELENIECKI. Swoją obecnością zaszczycił nas również Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej ks. dr Piotr Wójcik. Oprawę muzyczną zapewnił nam niezawodny zespól „ROMANS”. Całość Balu pomyślano w klimacie PRL-u. Mogliśmy powspominać w sposób żartobliwy minioną epokę. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji nawiązujących do owych czasów min. występ Małego Podlasia, scenka z kobietą pracującą. Dla upamiętnienia przeżywanej chwili można było zrobić sobie zdjęcie w pokoju I Sekretarza, jak również nabyć rzeczy wykonane przez osoby niepełnosprawne z WTZ Siemiatycze.

Dzięki dobroci i otwartości ludzkich serc możemy zrealizować zamierzone cele. Wszystkim osobom uczestniczącym i zaangażowanym w przygotowanie tego pięknego dzieła serdecznie dziękujemy. Niech zostaną miłe wspomnienia, a zdjęcia przypominają nam te radosne chwile.

Słowa uznania kierujemy również do właścicieli restauracji za nietuzinkowe jedzenie i profesjonalną obsługę.

Kliknij czytaj więcej aby obejrzeć galerię zdjęć

10 października 2015r. – 18 członków Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Siemiatyczach wraz z Asystentem ks. Rafałem Zbuckim uczestniczyło w Diecezjalnym spotkaniu Akcji Katolickiej w Brańsku.

Pierwszą część spotkania rozpoczęła wspólna modlitwa różańcowa, prowadzona przez miejscowy odział Akcji Katolickiej. Następnie, po powitaniu przybyłych gości przez prezesa brańskiego oddziału Ryszarda Anusiewicza wysłuchaliśmy prelekcji ks. prof. dr hab. Tadeusza Syczewskiego na temat historii, znaczenia Chrztu św. oraz symboliki chrzcielnicy, która to wprowadziła społeczność Akcji Katolickiej w zbliżającą się rocznicę Chrztu Polski. O godz. 12.00 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił J.E. Tadeusz Pikus Biskup Drohiczyński wespół z księdzem asystentem diecezjalnym Akcji Katolickiej oraz asystentami parafialnymi. Po zakończeniu Eucharystii zostały złożone kwiaty pod pomnikiem św. JP II z racji zbliżającego się Dnia Papieskiego.

Druga część spotkania miała miejsce w restauracji gdzie uczestniczyliśmy we wspólnej agapie, której gospodarzami byli ks. dr Piotr Wójcik diecezjalny asystent Akcji Katolickiej oraz Maria Dzierżanowska prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

 

Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konferencji naukowej "Pragnę żyć! Interdyscyplinarna dyskusja o bezpieczeństwie i godności życia ludzkiego", która odbędzie się 25 października 2014 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

 

 

 

 .

„Cudze chwalicie a swego nie znacie”. Jakże często to powiedzenie sprawdza się w naszym życiu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom członków Akcji Katolickiej zorganizowana została wspólna wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Drohiczynie. To miejsce pełne jest niezwykłych przedmiotów, za którymi kryją się wyjątkowe osoby i ich historie. W opowieściach ks. dra Zenona Czumaja – dyrektora Muzeum zdają się na nowo ożywać i świadczyć o pięknie naszej małej Ojczyzny. Kto jeszcze nie był, to powinien jak najszybciej się tam udać i samemu się przekonać jak wyjątkowe to miejsce.

 


.

15 lutego odbył się w hotelu Krasowiak bal charytatywny zorganizowany przez Akcję Katolicką. Wzięło w nim wielu hojnych ludzi o dobrym sercu, wrażliwych na potrzeby innych. Celem imprezy było wsparcie naszych siemiatyckich Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz palcówki misyjnej w Kamerunie, gdzie to Siostry zakonne pragną zorganizować kolonie dla dzieci z buszu.

Podstawowym zadaniem chrześcijanina jest apostolstwo wynikające z przyjętego Chrztu św. Nie wszyscy możemy wyjechać na misje ale wszyscy możemy być misjonarzami. Potrafimy wspierać tych, którzy już tam są i przez to duchowo i materialnie partycypować w dziele apostolstwa.

Dzięki niepełnosprawnym, my, którzy jesteśmy zdrowi możemy być lepsi. Oni uczą nas jak kochać bezinteresownie i jak cieszyć się z drobiazgów. Łatwo to dostrzec kiedy się przebywa z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach. Takie dzieła warto wspierać by im żyło się lepiej i abyśmy my byli piękniejszymi ludźmi.

2016  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R