logotype

Akcja Katolicka

Konferencja naukowa "Pragnę żyć"

 

Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konferencji naukowej "Pragnę żyć! Interdyscyplinarna dyskusja o bezpieczeństwie i godności życia ludzkiego", która odbędzie się 25 października 2014 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

 

 

 

 .

Akcja Katolicka w Muzeum Diecezjalnym

„Cudze chwalicie a swego nie znacie”. Jakże często to powiedzenie sprawdza się w naszym życiu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom członków Akcji Katolickiej zorganizowana została wspólna wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Drohiczynie. To miejsce pełne jest niezwykłych przedmiotów, za którymi kryją się wyjątkowe osoby i ich historie. W opowieściach ks. dra Zenona Czumaja – dyrektora Muzeum zdają się na nowo ożywać i świadczyć o pięknie naszej małej Ojczyzny. Kto jeszcze nie był, to powinien jak najszybciej się tam udać i samemu się przekonać jak wyjątkowe to miejsce.

 


.

Bal dobroczynny Akcji Katolickiej

15 lutego odbył się w hotelu Krasowiak bal charytatywny zorganizowany przez Akcję Katolicką. Wzięło w nim wielu hojnych ludzi o dobrym sercu, wrażliwych na potrzeby innych. Celem imprezy było wsparcie naszych siemiatyckich Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz palcówki misyjnej w Kamerunie, gdzie to Siostry zakonne pragną zorganizować kolonie dla dzieci z buszu.

Podstawowym zadaniem chrześcijanina jest apostolstwo wynikające z przyjętego Chrztu św. Nie wszyscy możemy wyjechać na misje ale wszyscy możemy być misjonarzami. Potrafimy wspierać tych, którzy już tam są i przez to duchowo i materialnie partycypować w dziele apostolstwa.

Dzięki niepełnosprawnym, my, którzy jesteśmy zdrowi możemy być lepsi. Oni uczą nas jak kochać bezinteresownie i jak cieszyć się z drobiazgów. Łatwo to dostrzec kiedy się przebywa z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach. Takie dzieła warto wspierać by im żyło się lepiej i abyśmy my byli piękniejszymi ludźmi.

Pielgrzymka do Medjugorie

 
 
Akcja Katolicka w Siemiatyczach zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 6-14 lipca 2013r.
Koszt 550 zł + 180 euro.
Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nowenna

Nowenna

 

Akcja Katolicka naszej parafii pragnie zorganizować Nowenne przed Beatyfikacją Papieża Jana Pawła II. W każdą środę po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się wystawienie Najświętrzego Sakramentu połączona z Adoracją pół godzinną. 20 Kwiecień Środa- w tym dniu zapraszamy wszystkich do modlitwy za Kościół. Adoracje prowadzi grupa do Krwi Chrystusa oraz Miłosierdzia Bożego.

Zapraszamy

Czytaj więcej: Nowenna

Więcej artykułów…

  1. AK
2015  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R