logotype

10 października 2015r. – 18 członków Parafialnego oddziału Akcji Katolickiej w Siemiatyczach wraz z Asystentem ks. Rafałem Zbuckim uczestniczyło w Diecezjalnym spotkaniu Akcji Katolickiej w Brańsku.

Pierwszą część spotkania rozpoczęła wspólna modlitwa różańcowa, prowadzona przez miejscowy odział Akcji Katolickiej. Następnie, po powitaniu przybyłych gości przez prezesa brańskiego oddziału Ryszarda Anusiewicza wysłuchaliśmy prelekcji ks. prof. dr hab. Tadeusza Syczewskiego na temat historii, znaczenia Chrztu św. oraz symboliki chrzcielnicy, która to wprowadziła społeczność Akcji Katolickiej w zbliżającą się rocznicę Chrztu Polski. O godz. 12.00 odprawiona została Msza Święta, której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił J.E. Tadeusz Pikus Biskup Drohiczyński wespół z księdzem asystentem diecezjalnym Akcji Katolickiej oraz asystentami parafialnymi. Po zakończeniu Eucharystii zostały złożone kwiaty pod pomnikiem św. JP II z racji zbliżającego się Dnia Papieskiego.

Druga część spotkania miała miejsce w restauracji gdzie uczestniczyliśmy we wspólnej agapie, której gospodarzami byli ks. dr Piotr Wójcik diecezjalny asystent Akcji Katolickiej oraz Maria Dzierżanowska prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej.

 

Akcja Katolicka zaprasza wszystkich chętnych do udziału w konferencji naukowej "Pragnę żyć! Interdyscyplinarna dyskusja o bezpieczeństwie i godności życia ludzkiego", która odbędzie się 25 października 2014 w Auli Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie.

 

 

 

 

 .

„Cudze chwalicie a swego nie znacie”. Jakże często to powiedzenie sprawdza się w naszym życiu. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom członków Akcji Katolickiej zorganizowana została wspólna wizyta w Muzeum Diecezjalnym w Drohiczynie. To miejsce pełne jest niezwykłych przedmiotów, za którymi kryją się wyjątkowe osoby i ich historie. W opowieściach ks. dra Zenona Czumaja – dyrektora Muzeum zdają się na nowo ożywać i świadczyć o pięknie naszej małej Ojczyzny. Kto jeszcze nie był, to powinien jak najszybciej się tam udać i samemu się przekonać jak wyjątkowe to miejsce.

 


.

15 lutego odbył się w hotelu Krasowiak bal charytatywny zorganizowany przez Akcję Katolicką. Wzięło w nim wielu hojnych ludzi o dobrym sercu, wrażliwych na potrzeby innych. Celem imprezy było wsparcie naszych siemiatyckich Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz palcówki misyjnej w Kamerunie, gdzie to Siostry zakonne pragną zorganizować kolonie dla dzieci z buszu.

Podstawowym zadaniem chrześcijanina jest apostolstwo wynikające z przyjętego Chrztu św. Nie wszyscy możemy wyjechać na misje ale wszyscy możemy być misjonarzami. Potrafimy wspierać tych, którzy już tam są i przez to duchowo i materialnie partycypować w dziele apostolstwa.

Dzięki niepełnosprawnym, my, którzy jesteśmy zdrowi możemy być lepsi. Oni uczą nas jak kochać bezinteresownie i jak cieszyć się z drobiazgów. Łatwo to dostrzec kiedy się przebywa z uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siemiatyczach. Takie dzieła warto wspierać by im żyło się lepiej i abyśmy my byli piękniejszymi ludźmi.

 
 
Akcja Katolicka w Siemiatyczach zaprasza na pielgrzymkę do Medjugorie w dniach 6-14 lipca 2013r.
Koszt 550 zł + 180 euro.
Bliższe informacje i zapisy w zakrystii.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
2015  Parafia św. Andrzeja Boboli w Siemiatyczach  .;R